Wyprawy wędkarskie Andamany 2016

 

Andamany!

W kwietniu przyszłego roku planuje pierwszy wyjazd na archipelag wysp Andamandzkich. Są to wysypy położone pomiędzy półwyspem Indyjskim a półwyspem Tajlandzkim. Archipelag składa się z 576 wysp, z których 26 jest zamieszkanych. Andamany to wyspy górzyste, pokryte gęstym lasem tropikalnym, otoczone rafami koralowymi na których żyją prawdziwe morskie potwory. Wędkarsko jest to dziewiczy region, pierwsi wędkarze pojawili się tam zaledwie kilkanaście lat temu.
Obszar jest chroniony jako park narodowy i obowiązuje zakaz komercyjnych odłowów przy pomocy dużych jednostek. Łowi tylko miejscowa ludność, ale opłakany stan techniczny sprzętu (malutkie, wolne łodzie) sprawia, iż ryby mogą się tu czuć bezpiecznie jeszcze przez wiele lat. Wędkarstwo sportowe i masowa turystyka praktycznie nie istnieją.

 

Celem naszej wyprawy są gigantyczne karanksy zwane GT, które w tych wodach dorastają nawet do 60kg, na porządku dziennym są sztuki ważące do 20kg. Drugą rybą godną uwagi jest Dogtooth Tuna (tuńczyk psiozębny), uznawany jest on za najbardziej walecznego z tuńczyków w swojej kategorii wagowej. Podczas wyjazdy będziemy również złowić: tuńczyka błekintego, tuńczyka żółtopłetwego, wiele gatunków snaperów, gruperów, karanksów a tak że marlina koryfene, makrelę królewską i wahoo. Najbliższe łowiska są oddalono o 20 minut.


Film nagrany przez Team Daiwa: https://www.youtube.com/watch?v=mx9rK0UIvSY

Termin(środek kwietnia) został dobrany tak aby zwiększyć do maksimum szansę na złowienie potężnego GT oraz tuńczyków. Głównymi stosowanymi technikami będą: popping, spinning, łowienie na żywca. Oczywiście również w ramach odpoczynku planujemy łowić na trolling.

 

Plan wyjazdu:

1 dzień - Lot do Port Blair na wyspach Amandzkich z przesiadką w Monahium i New Delhi*
2 dzień- lądowanie w Port Blair, rejs promem na wyspę, zakwaterowanie w hotelu, czas wolny
Dni3-7- wędkowanie (w godzinach 8-17)
8 dzień wypłynięcie z wyspy, wylot z Port Blair
9 dzień lądowanie w Warszawie ( lot z przesiadkami w Madras i Frankfurcie)*
*Wszystkie loty znajdują się na jednym bilecie!
Jednego dnia planujemy wypłynięcie na dalsze łowiska, z noclegiem na łodzi, przez całą noc będą wypuszczone wędki z żywcami a osoby cierpiące na bezsenność będą łowiły na pilkery. Noc jest najlepszym czasem na złowienie wielkich Dogtooth Tuna. Cały następny dzień spędzimy na wodzie!

 

Łódź

Do dyspozycji będziemy mieli łódź zbudowaną z myślą o poppingu. Z łatwością poppingować z niej mogą 4 osoby. Łódź ma długość 12 metrów, wyposażona jest w silnik o mocy 250 koni, nawigacje, radio VHS, echosondę, radar, kamizelki ratunkowe, apteczkę i wszelkie środki bezpieczeństwa. Łódź będzie prowadził miejscowy przewodnik z długoletnim doświadczeniem, na pokładzie pomocą będzie służył nam jego pomocnik.


Sprzęt

Na czas wyjazdu będziemy mieli do dyspozycji wszystkie niezbędne wędki (do poppingu jigowania oraz trolling), kołowrotki do popping (jeśli ktoś posiada proszę wziąć swój). Każdy powinien zabrać przynajmniej jeden multipikator do jiggowania z plecionką 0,30/0,35mm.
Należy zabrać własne przynęty. Szczegółowe informacje udzielę osobą zainteresowanym.


Zakwaterowanie

W klimatyzowanych pokojach, z łóżkiem królewskim łazienką.
Cena zawiera: Transport w dwie strony z lotniska do holetu wraz z biletami na prom. Codzienny transport do łodzi z hotelu Śniadanie w hotelu Lunch na łodzi Napoje na łodzi 6 nocy w hotelu 5 dni wędkowania ( w tym jedna noc na wodzie)


Koszty dodatkowe:

wiza do Indii
zezwolenie na pobyt na wyspach*(około 80zł)
bilety lotnicze (3300zł)
napiwków dla załogi oraz kierowców
wyżywienie po wędkowaniu
ubezpieczenie turystyczne


*Wyspy mają specjalny status - stanowią terytorium o niezwykle dużym znaczeniu strategicznym dla Indii, gdyż stacjonuje tutaj indyjska flota wojenna i inne rodzaje wojsk. Na wjazd turystów musi być zatem wyrażona specjalna zgoda – niezależnie od wizy indyjskiej. Na lotnisku w Port Blair trzeba wypełnić dodatkowe kwestionariusze, na podstawie których wszyscy turyści otrzymują pozwolenia na pobyt na Andamanach (pod żadnym pozorem nie można ich zgubić, gdyż spowoduje to duże komplikacje przy wyjeździe). W druki zezwoleń są wpisane dane turystów, a także cała masa informacji co turystom wolno, a czego nie. Trzeba okazywać ten dokument na żądanie policji i wojska, ale także w wielu innych sytuacja – np. przy meldunku w hotelu czy wymianie walut. Pozwolenie otrzymamy bez problemu z względu na to że nasz opiekun załatwi wszystkie możliwe formalności

Ze względu na specjalny status i obecność wojska na wyspach przestępczość praktycznie nie istnieje. Poziom bezpieczeństwa jest, jak na Indie, bardzo wysoki.

 

2016-03-23
2016-01-15
2015-03-06
2014-09-03
2014-07-17
2014-07-14
2014-07-09
2014-07-08
2014-06-26